Hotel Splendid

***
Masarykov Put 6, Dubrovnik, 20 000, Kroatien
Reserver online nu. Priser fra HRK427.
Vi har kundeservicemedarbejdere tilgængelige, ring venligst
Se alle billederne i galleriet

Reserver online nu
Priser fra HRK427

nætter
1 Værelses Med 2 Voksne Ny søgning
Se priser
Værelses
Værelses
Gratis Wi-Fi
Parkering tilgængelig
Send denne side

Hotel Splendid er et 3-stjernede hotel bekvemt placeret i Dubrovnik. Roomservice kan arrangeres for gæster, som overnatter på hotellet. Gæster kan benytte sig af biludlejningsservicen på hotellet.

Gæster benytte sig af hotellets direkte adgang til stranden. Vores hjælpsomme, døgnåbne reception står klar til at hjælpe dig med alle spørgsmål.

Søger du et sted at spise? Hotellet tilbyder mindst én restaurant med fuld service.

Som sikkerhed og for at give ro i sindet er alle værelser udstyret med et pengeskab. Vi tilbyder gratis internetadgang i offentlige områder.

Rejsende fra hele verden kan benytte sig af hotellets valutaveksling. Der kan være en vasketøjsservice til rådighed mod ekstra omkostninger.

Hotellet er fuldstændigt ikke-ryger. Gæster kan finde et større udvalg af både alkoholiske og alkoholfrie drikkevarer i hotellets bar/lounge.

Se mere »

Spørgsmål og Svar

Hotel Splendid Værelser

Standard Triple Room, Sea View
1 Dobbeltseng 25 m2
Minibar, TV, Airconditionering, Hårtørrer, Skrivebord

1 Double Bed and 1 Twin Bed

269-sq-foot room, balcony with sea views

Internet - Free WiFi

Entertainment - Satellite channels

Food & Drink - Electric kettle, minibar (fees may apply), room service (limited hours), and dining table

Sleep - Bed sheets

Bathroom - Private bathroom, bathtub or shower, free toiletries, and a hair dryer

Practical - Desk and wardrobe or closet; cribs (free) available on request

  >>
Tripelværelse med balkon og havudsigt
1 Twin bed 25 sqm
Minibar, Bruser, TV, Telefon, Airconditionering
Dobbelt-/Tvillinge værelse med balkon og havudsigt
1 Queen bed 20 sqm
Minibar, Bruser, TV, Telefon, Airconditionering
Standard Enkeltværelse med Parkudsigt og Balkon
1 Twin bed 15 sqm
Minibar, Bruser, TV, Telefon, Airconditionering
Romantisk Dobbeltværelse med Havudsigt og Balkon
1 Queen bed 20 sqm
Minibar, TV, Telefon, Airconditionering, Hårtørrer
Begrænset Tilbud - Dobbelt/Twin Værelse med Balkon og Havudsigt - Halvpension Inkluderet
1 Queen bed 20 sqm
Minibar, Bruser, TV, Telefon, Airconditionering
Standard Dobbeltværelse med Balkon
1 Queen bed 20 sqm
Minibar, Bruser, TV, Telefon, Airconditionering
Økonomi Dobbelt- eller Twin Værelse
2 Twin bed 20 sqm
Minibar, TV, Telefon, Airconditionering, Hårtørrer

Hotel Splendid Hotel Service og faciliteter

Gratis Wi-Fi
Parkering tilgængelig
Gratis WiFi
Elkedel
Ikke-ryger værelser
Aircondition
Restaurant
Terrasse
Bagageopbevaring
Pengeskab
Fax/kopi service
Kundecenter for udflugter
Strygeservice
Biludlejning
Sunde madpakker
Valutaomveksling
Ingen rygning overalt
Fælles stue/TV-område
Shuttle-service (mod gebyr)
Børnemenuer
Utemøbler
Frugter
Kontantløs betaling tilgængelig
Førstehjælpskasse tilgængelig
Faktura udstedt
Røgalarmere
Ejendommen rengøres af professionelle rengøringsfirmaer.
Nøgleadgang
Mad kan leveres til gæsternes værelser.
Adgang til sundhedsfaglige personer
Døgnbemandet sikkerhed
Sikkerhedsalarm

Reception (begrænsede åbningstider)
Tennislektioner på stedet
Selvparkering (mod tillægsgebyr)
Lufthavnstransport - afhentning (ekstra gebyr)
Lufthavnstransport - aflevering (ekstra gebyr)
Strandparasoller
Pool liggestole
Internetadgang
Rengøring efter anmodning
Vinrelease-events
Japansk have
Dækket parkering
Sikret parkering
Strandklub i nærheden (mod tillægsgebyr)
Strandlegeøjner
Vegetariske menumuligheder tilgængelige
Tilgængelig shuttlebus
Handicapvenlig shuttle til togstationen

 

Gæstevurderinger

Anmeldelser af dette hotel er kun på engelsk. Klik her for at se >>
Klik her for at give din mening >>

Hotel Splendid OSS

Hvad er check-in og check-out tiderne på Hotel Splendid?
Gæster kan tjekke ind fra kl. 15:00. Udtjekning er senest kl. 11:00.
Hvad er den nærmeste lufthavn til Hotel Splendid?
Dubrovnik, Croatia (DBV) ligger 12.05 mi fra ejendommen.
Er der roomservice?
Roomservice kan arrangeres for gæster, som overnatter på hotellet.
Er der biludlejning i nærheden?
Gæster kan benytte sig af biludlejningsservicen på hotellet.
Hvor tæt er Hotel Splendid på stranden?
Gæster benytte sig af hotellets direkte adgang til stranden.
Er receptionen åben døgnet rundt?
Vores hjælpsomme, døgnåbne reception står klar til at hjælpe dig med alle spørgsmål.
Er der restauranter i nærheden eller på stedet?
Søger du et sted at spise? Hotellet tilbyder mindst én restaurant med fuld service.
Har hotelværelserne pengeskabe?
Som sikkerhed og for at give ro i sindet er alle værelser udstyret med et pengeskab.
Tilbyder Hotel Splendid gratis wi-fi?
Vi tilbyder gratis internetadgang i offentlige områder.
Er der mulighed for valutaveksling for gæsterne?
Rejsende fra hele verden kan benytte sig af hotellets valutaveksling.
Er der vaskeservice tilgængelig?
Der kan være en vasketøjsservice til rådighed mod ekstra omkostninger.
Er rygning tilladt på området?
Hotellet er fuldstændigt ikke-ryger.
Er der en lounge eller bar på Hotel Splendid?
Gæster kan finde et større udvalg af både alkoholiske og alkoholfrie drikkevarer i hotellets bar/lounge.
Se mere »

Hotel Splendid på kortet

📍 Hotel Splendid
Klik for at interagere med kortet

 

Se alle billederne i galleriet
Gæstevurderinger
...spectacular view, the very quiet room, the many places to sit and have a drink or dinner...
Hotellets gennemsnitskarakter: 9.2
(ud af 10) Baseret på 5 Rejsendes vurderinger
Klik her for at give din mening

Placering

    Lufthavne i nærheden af Hotel Splendid

    • Dubrovnik, Croatia (DBV) - 12.05 mi
    • Tivat, Montenegro (TIV) - 37.22 mi
    • Mostar, Bosnia and Herzegovina (OMO-Mostar Intl.) - 45.48 mi

    Museer

    • Museum of Croatian War of Independence - 2.36 mi
    • Dubrovnik Maritime Museum - 2.61 mi
    • Underwater Museum Cavtat - 8.39 mi
    • Bukovac House and Gallery - 9.24 mi

Hoteller i nærheden af Hotel Splendid

Hotel More
*****
Boutique Hotel More graces the beachfront of the Lapad Peninsula, offering a serene escape just 3.5 km (2.2 mi) from the historic heart of Dubrovnik. This ...
Overlooking the sea in the beautiful Lapad Bay, the Kompas hotel can be found near a pebbly beach and the popular promenade, only a 15-minute bus ride from ...
Providing free access to the large Balance Mediterranean Spa by Valamar with indoor and outdoor swimming pools, saunas, gym and beauty treatments, the Valamar ...
Royal Palm Hotel, located 4 km (2.5 mi) from the UNESCO-listed Dubrovnik Old Town, offers a luxurious retreat with its comprehensive wellness centre and both ...